Yönetim
Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Dr. Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve yerinden yönetim programında yüksek lisans yaptı. ABD’deki Florida State Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde yönetim organizasyonu alanında araştırmacı, uzman ve proje koordinatörü olarak çalışan Dr. Mehmet Kasapoğlu, Palm Beach Atlantic Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Dr. Kasapoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden yerel istihdam konusundaki çalışmasıyla doktora derecesi aldı.

Türkiye ve yurt dışındaki öğrencilik yıllarında sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Kasapoğlu, özel sektörde uluslararası ticaret alanında çalıştı.

Dr. Mehmet Kasapoğlu, 2009 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda çeşitli görevler üstlendi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı döneminde sporun tabana yayılması ve herkes için spora erişilebilirliğin sağlanması amacıyla çok sayıda tesisin ülkemize kazandırılmasına katkıda bulunan Dr. Kasapoğlu, gençlik, eğitim ve spor faaliyetlerinin finansmanı ile sportif istihdamın artırılması konularına özellikle odaklandı.

Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Mehmet Kasapoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor.

Biyografisi
Mehmet BAYKAN
Genel Müdür

1964 yılında Konya’da doğan Mehmet Baykan, öğrencilik yıllarında gençlik hareketleri içinde aktif olarak yer aldı. 1988 yılında Konya Taşkentspor Kulübü yönetiminde görev aldı. Konya Futbol İl Temsilciliği ve Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendikten sonra 1998 – 2011 yılları arasında 13 yıl boyunca aralıksız olarak Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı, 2 yıl süre ile de Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Spor Danışmanlığı görevlerinde bulundu.
 
2001 yılında Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcılığı’na seçilen Mehmet Baykan, 2009 – 2012 yılları arasında Genel Başkanlık yaptı,  2007’de Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından “Sportif Fair Play Kariyer Dalı Şeref Diploması” ile ödüllendirildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nda çeşitli dönemlerde görevler alan Baykan, 2004 – 2015 yılları arasında Levent Bıçakçı, Hasan Doğan, Mahmut Özgener, Mehmet Ali Aydınlar ve Yıldırım Demirören yönetimlerinde amatör ve profesyonel kurul başkanlıklarının yanı sıra son olarak TFF’de Başkan Vekilliği yaptı.

Teakwondo Federasyonu ve İzcilik Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, 1999 ve 2009’da düzenlenen Türk Spor Şuralarında Şura üyeliği, 2009 Şurası’nda divan başkan yardımcılığı yaptı.

Genel Müdürlük görevine atanmadan önceki dönemlerde, Spor federasyonlarının özerkleşmesi ve spor kulüpleri kanunu çalışmalarına bakanlık ve genel müdürlük bazında katkılarda bulundu. Baykan, Bisiklet, Tekvando, Halter gibi federasyonların genel kurullarında divan başkanlıklarının yanı sıra bir süre Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetimini kayyum olarak da üstlendi.

Mehmet Baykan, 2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde kurulan Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Başkanlığı görevine atandı. 2012 Londra, 2016 Rio  Yaz Olimpik ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları, 2014 Sochi 2018 PyeongChang Kış Olimpik ve Paralimpik oyunları  başta olmak üzere birçok uluslararası organizasyonda kafile başkanı olarak görev aldı. 

9 Eylül 2011 tarihinde Spor Genel Müdürlüğüne atanmadan önce uzun yıllar özel sektörde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren aile şirketinde yöneticilik yapan Mehmet Baykan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu ve avukat olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dr. Mehmet TEKİNARSLAN 
Kilis Valisi

Vali Mehmet Tekinarslan, aslen Kırşehirli olup, 1966 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Mehmet Tekinarslan, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını ve 2011 yılında Gazi Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi doktorasını tamamladı. 
 
1989 yılında Sakarya Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Vali Mehmet Tekinarslan, daha sonra 1993 yılında Ankara-Çamlıdere Kaymakamı, 1994 yılında Elazığ-Arıcak Kaymakamı, 1996 Yılında Sivas-Zara Kaymakamı, 1997 yılında Artvin Vali Yardımcılığı, 2000 Yılında Yozgat-Boğazlıyan Kaymakamı olarak görev yaptı.
 
2001 Yılında İçişleri Bakanlığı’nda Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş olarak görev yapan Vali Mehmet Tekinarslan, 2002 yılında aynı Kurulda Mülkiye Başmüfettişliği görevinde bulundu.
 
2003 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı, 2005 yılında APK Kurul Başkanı, 2006 yılında Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapan Vali Mehmet Tekinarslan’ın uzmanlık alanları arasında “Kamu Yönetimi”, “Güvenlik Yönetimi”, “Özelleştirme”, “İstihdam ve Kayıt Dışı İstihdamla Mücadele”, “İnsan Kaynakları Yönetimi” ve “Çalışma Hayatı ve Sosyal Güvenlik” konuları yer almaktadır. 
 
2008 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı görevinde bulunan Vali Mehmet Tekinarslan, 12.08.2012 tarihinden 01.03.2015 yılları arasında Ağrı Valisi olarak görev yapmıştır.
 
2015 yılından 2017 yılına kadar İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulunan Vali Tekinarslan, 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren Kilis Valiliği görevini yürütmektedir.  
 
Vali Mehmet TEKİNARSLAN, evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 
Remzi ARKALTI

Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü

1958 yılında Muş’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Muş’ta, Yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.

Spor yaşamına 1973 yılında Muş ilinde amatör sporcu olarak başladı. İzmirspor  kulübünde   profesyonel futbol yaşamına başladı (1977-1980). Altınordu 3.Lig, Sivasspor 3.Lig, Erzincanspor 2.Lig, Orduspor 3.Lig, Muşspor 2. Lig takılarında futbol kariyerini sürdürdü.

3.ve 2. Türkiye liglerinde klasman futbol hakemi ve Ankara bölgesinden 3. Türkiye liginde futbol gözlemcisi görevlerinde bulundu.

1988 yılında Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı, sırayla şef, şube müdürü ve il müdürü olarak 2000 yılına kadar görev yaptı.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde Sportif eğitim uzmanı; Kırıkkale, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevlerinden sonra, Ankara’da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştıktan sonra, 2011 yılı Aralık ayından itibaren Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak göreve başladı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.