GENÇLİK MERKEZİMİZDEN VEDA FİLMİ GÖSTERİMİ YAPILDI

İnsan , doğar, yaşar ve ölür.

11 KASIM 2014
HABERİNFOTOĞRAFLARI

İnsan , doğar, yaşar ve ölür. Bunu bildiği halde insanın binlerce yıl en büyük amacı olmuştur ölümsüzlük. Onca arayıştan sonra iki şey öğrenmiştir. Birincisi bedensel olarak yaşıyor olmak ölmemiş olmak değildir her zaman. İkincisi ise bir buluşla, bir aşıyla ya da bir zaferle dünyayı daha yaşanılır bir yer yaparak ölümsüz olunabilir. 
Atatürk bu ikincisini başarmıştır.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde kısa bir ömür nasıl bu kadar anlamlı ve dolu yaşanılır ondan öğrendik. Onu pek çok kişiden ayıran özelliği, karşısındaki olumsuzlukları mazeret olarak kullanmak yerine ,hedefe varmak için aşılması gereken bir engel olarak görmesidir. Bu nedenle yoksul bir yetim çocuk, sakıncalı bir subay olarak başladığı hayatını dünya tarihini değiştiren, bir döneme damga vuran tartışmasız bir lider olarak tamamlamıştır. 
Bu günü bu büyük liderin dünyadan ayrılışını anmak onun kendimize örnek almamız gereken hangi özellikleri varsa öğrenmek, bildiklerimizi hatırlamak üzere değerlendirmeliyiz. 
Onuncu yıl nutkunda el yazısıyla yazıp sonradan çizdiği cümlesinde şöyle diyor Atatürk “BENİ HATIRLAYINIZ.” Tüm ömrünü verdiği milletinden bunu bile istemeyi uygun görmeyip silen, yüce gönüllü insan ve büyük Liderimizin aziz hatırası önünde Kilis Gençlik Merkezi ailesi olarak saygıyla eğilirken,sizi hiç unutmadık ki hatırlayalım diyoruz…